News

MŁODZIEŻ Z GRODNA NA LEKCJI KULTURY I JĘZYKA POLSKIEGO

MŁODZIEŻ Z GRODNA NA LEKCJI KULTURY I JĘZYKA POLSKIEGO

     W ramach kolonii w Popowie dzieci i młodzież z Białorusi mają okazję do powtórzenia sobie podstawowych informacji o Polsce, a tym samym do ćwiczenia języka polskiego. Początkowo nieśmiało i niepewnie, a z biegiem czasu z radością i z przekonaniem dzieciaki udowadniają, że ich wiedza na temat Polski jest ogromna. Na ostatniej lekcji dzieciaki pod czujnym okiem pani Karoliny przygotowały plakaty o Polsce, z których można wyczytać radość dzieciaków z pobytu w Polsce. Teraz te plakaty zdobią domki naszych Gości.  
czytaj więcej
TWÓRCZY WYPOCZYNEK MŁODZIEŻY Z GRODNA

TWÓRCZY WYPOCZYNEK MŁODZIEŻY Z GRODNA

Dzieci i młodzież z Grodna, które przebywają na koloniach w naszym Ośrodku, nie mogą narzekać na brak zajęć. Ich opiekunowie od rana do wieczora wypełniają im czas - wspólne zabawy sportowe, malowanie z zamkniętymi oczami, poznawanie języka i kultury polskiej... Oprócz tego wyjazd do Warszawy, na kajaki, na basen i wiele innych... Warto dodać, że ich pobyt w naszym Ośrodku jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą.
czytaj więcej
WAKACJE Z CARITAS CZAS ZACZĄĆ!

WAKACJE Z CARITAS CZAS ZACZĄĆ!

     1 czerwca rusza Wakacyjna Akcja Caritas Diecezji Płockiej 2018! Choć w polskich szkołach dzieci i młodzież jeszcze pilnie się uczą, to na Białorusi rozpoczęły się już wakacje. W tym roku blisko 100 dzieci i młodzieży z obwodu Grodzieńskiego i Brzeskiego będzie wypoczywało w naszym Ośrodku. Niebawem dołączy do nich 320 kolonistów z diecezji płockiej.
czytaj więcej
GRILLOWANIE CZAS ZACZĄĆ:)

GRILLOWANIE CZAS ZACZĄĆ:)

     Szukasz fajnego miejsca na spotkanie z przyjaciółmi przy grillu? Takiego, któremu pogoda nie zepsuje zaplanowanej biesiady? Miejsca, gdzie nawet 150 osób siada przy stole i bawi się do białego rana? Koniecznie musisz wpaść do nas!!!
       Na terenie Ośrodka mamy trzy klimatyczne wiaty grillowe mieszczące odpowiednio 30, 70 i 150 osób. Dla naszych Gości...
czytaj więcej